Куп'янський дошкільний навчальний заклад-ясла-садок-№2 комбінованого типу
Куп'янської міської ради Харківської області
Головна » 2020 » Листопад » 8 » Як лялька допоможе вашій дитині відкритися
20:16
Як лялька допоможе вашій дитині відкритися

Діти приходять у світ готові до спілкування. Немовля плаче, щоб висловити свої почуття та відреагувати на зовнішні подразники. Здатність до спілкування розвивається швидко, але цей процес є унікальним для кожної дитини.

До трьох років більшість дітей вже здатні зрозуміти прості прохання, наприклад: «візьми своє взуття та принеси мені». Вони можуть ідентифікувати кольори, форми або групи предметів та використати знайомі слова, щоб покликати важливих для них людей, таких як бабуся. Вони вже можуть відповісти на запитання "хто", "що" чи "де".

У три роки ваша дитина може говорити багато слів і складати їх у прості речення. Вони можуть ставити запитання (інколи багато питань).

Це захопливий і чудовий час для дітей, щоб пізнати свій світ та поділитися своїми відкриттями. Це також може бути час тривоги, якщо дитина не проявляє комунікативних ознак, які батьки очікують від них у певному віці.

Діти вчаться говорити та розвивають своє мовлення завдяки повсякденній взаємодії з батьками та вихователями.

У 2019 році в рамках тоді ще не опублікованого дослідження Робіна Юінга (яке базується на попередній роботі в Сполучених Штатах), який ходив до трьох різних дошкільних закладів, щоб працювати з дітьми від трьох до чотирьох років за допомогою ляльки. Він спостерігав, як усі діти - включаючи дітей з обмеженими можливостями, тих, хто вивчав англійську як додаткову мову (або тих, хто дуже сором'язливий) - спілкуються частіше та ефективніше, коли розмовляють з лялькою.

Дослідження з дітьми шкільного віку показують, що ляльки, як улюблена іграшка або плюшевий ведмедик, можуть заохотити до навчання та покращувати спілкування й поведінку. Розмова з лялькою, на відміну від людини, дозволяє дитині зняти психологічний бар'єр спілкування. Це ігрова техніка, яку іноді використовують у терапії, щоб допомогти дитині почуватися розкутою та вільною від страху перед незнайомою людиною. Я помітив радість, яку лялька приносили дітям, а також зростання їхнього розуміння, як власних почуттів, так і почуттів інших.

Діти виявляли більшу впевненість, розмовляючи саме з ляльками, під час активної взаємодіяли з ними в них з'являлась щирість у почуттях. Цією унікальною "природою" ляльки не тільки можуть, а й зобов'язані скористатись батьки, використавши ляльку для стимулювання розвитку дитини. Окреслимо три напрямки, з яких лялька може допомогти:

1. Використовуйте гру з лялькою для спонукання дитини до розмови (розвитку мовлення)

Ми запропонували дітям цілий ряд ляльок і швидко виявили, що важливим є тип ляльки. А тому, подумайте про тварин, персонажів або істот, які подобаються вашій дитині, перш ніж вибрати ляльку, яку потрібно "ввести" до своєї родини. В багатьох випадках, кращим буде  зробити ляльку власноруч.

Визначившись з лялькою, вдумливо презентуйте її своїй дитині. Наприклад, ви можете м’яко погладити іграшку і попросити дитину торкнутися її разом з вами. Попросіть дитину допомогти вам "озвучити" ляльку, вигадати їй ім'я та розповісти про те, у що вона любить грати.

Зробіть свою дитину фахівцем з оживлення іграшки. Використовуючи ляльку, ви можете активувати мовлення дитини, поповнювати словниковий запас, моделюючи нові словосполучення та подовжуючи речення.

Маленьким дітям спробуйте розповісти про свої почуття лялькою. Наприклад, ви починаєте гладити жовтий дзьоб ляльки, наче заспокоюючи її, і кажете, -  "Я думаю, йому це не подобається».

Грайте, співайте пісні або розповідайте історії, найголовніше, що потрібно пам’ятати - це має подобатись дитині.

2. Використовуйте ляльку, щоб змусити дитину відповісти на запитання

Спробуйте використати ляльку, щоб поставити питання про те як пройшов день вашої дитини в дошкільному навчальному закладі, про її улюблену казку, друзів, страхи та сподівання.

Іграшка може допомогти вашій малечі, розкритись і відповісти на питання: «Розкажи мені про те, що ти їв у садочку» або «Цікаво, що ти зробив у пісочниці надворі»?

Діти можуть більше відкриватися для ляльки, оскільки вони смішні та створюють розслаблене та ігрове середовище, яке ідеально підходить для взаємодії.

3. Використовуйте ляльку, щоб говорити про почуття

Трирічним дітям може бути важко назвати свої почуття або визначити причину, через яку вони можуть бути щасливими або засмученими. Лялька може діяти як заспокійливий засіб, щоб діти розповіли їй, що вони відчувають, або іграшка зможе допомогти вивчити назви почуттів.

Крім того, лялька може використовувати гнівний голос або плакати, щоб висловити емоції. Залучіть свою дитину до допомоги ляльці, називаючи її почуття та придумуючи можливі шляхи вирішення важкої ситуації.

Дві іграшки можуть розіграти ситуацію, що викликає неприємності, і моделювати нові способи з її розв'язання

Ляльки - це творчий інструмент налагодити взаємодію та спілкування з дитиною. Додаючи у ваш день веселих та образних ігор, ви можете допомогти своїй дитині розвинути свою здатність ділитися своїм світом з вами.

Олівія Караоліс  Аспірант, Сіднейський університет

Тhe conversation

 

Переглядів: 370 | Додав: Admin | Теги: лялька, запуск мовлення., мовний бар'єр | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar