Куп'янський дошкільний навчальний заклад-ясла-садок-№2 комбінованого типу
Куп'янської міської ради Харківської області
Головна » 2020 » Листопад » 10 » 12 ігор для активізації мислення у дітей
23:16
12 ігор для активізації мислення у дітей
Зараз 6 годин вечора, ваш малюк хоче переглянути той мультфільм, який він просто обожнює (а ви боїтеся). Ви просто хочете, щоб дитина зробили щось більш продуктивніше. Що може стати альтернативою  Свинки Пеппа для вашого малюка?  Буде не тільки цікаве для неї, а й сприятиме розвитку дитини. Як зробити навчання та розвиток мозку веселими? Ми знаємо відповіді, які допоможуть вам!

Існують різноманітні ігри для розвитку розуму, розваги,які сприятимуть розвитку їхнього мислення, - одночасно розважаючи та стимулюючи їх розум: ігри для розумників - хлопчиків та дівчаток!

Гра дитини є неодмінною частиною розвитку. Діти граються не лише для того, щоб розважитись. З часу народження вони постійно вчаться.

Коли ваша дитина звертається до вас з проханням погратись з нею м’якою іграшкою, - це є чудова нагода розвинути її емоційний інтелект.

Навчання та розвиток відбуваються постійно, але завдання дорослого організувати позитивне підкриплення.

Ось список 12 чудових ігор для розвитку мозку, щоб ви могли грати з дитиною:

1) Кубіки (блоки) - будуйте! (найкраще підходить для дітей 2-4 років)

Кубики були найпростішими іграми для розвитку мозку для дітей з самого початку, і в подальшому вони мають залишатись вагомою складовою розумового розвитку.

Як грати: запропонуйте дитині кубики різних кольорів та розмірів - і все! Нехай вона їх досліджує та модилює різні об'єкти, розвиваючи свою уяву. Така гра не тільки  розвиває продуктивне мислення вашої дитини, вчить  розпізнавати форму та кольор але і сприяє орієнтації у просторі.

Ви можете почати з основних кольорових і фігурних блоків для дітей молодшого віку, а потім перейти на Lego або абстрактні будівельні блоки для дітей старшого віку.

Створіть прості візерунки за допомогою кубіків Нікітіна, нехай малюк спробує скопіювати візерунки. Це простий спосіб допомогти дитині зрозуміти закономірності.

2) Я шпигую ігри - я шпигую ... ігри на розвиток мислення для дітей (найкраще підходить для дітей 5-12 років)

Класичні ігри, такі як "Заборонений рух" (повторюй за мною всі рухи крім забороненого), "Роби, коли почуєшь стово, будьласка", "Тепло-холодно" та полювання на сміття, - це веселі ігри також сприяють формуванню довільності та уваги.Ці типи ігор на розвиток розуму допомагають вашим дітям дотримуватись інструкцій, розвивають мову та підвищують їхню здібність орієнтуватись у просторі.

Така гра, як полювання на сміття, передбачає, що дитина має знайти конкретний предмета в захаращеному середовищі, або її різновид сприяє поліпшенню когнітивних здібностей вашої дитини.

Ось приклад тематичного полювання на сміттяря:

Тобі потрібно знайти у зазначеній послідовності такі предмети (предмети називаємо один раз, поступово збільшуючи їх кількість):

  • Квітка
  • 3 скелі
  • Вода
  • Зелений лист
  • Коричневий лист
  • Трава
  • Рожева квітка

3) Тренуйте свій розум головоломками! (найкраще підходить для дітей віком від 2 до 8 років)

Головоломки можуть бути цікавими для всієї родини! Вони є прекрасним способом розвинути просторове сприйняття, координацію, когнітивні навички та дрібну моторику вашої дитини.

На вибір є безліч різних видів головоломок: танграми та головоломки на дошці для дітей молодшого віку, а старші діти (і дорослі) можуть насолоджуватися Ерудит, Судоку, кросвордами, логічними головоломками та навіть кубиками Рубіка! У будь-якому віці головоломки - це неперевершений тренажер для мозку!

4) Смуга перешкод - стрибайте, повзіть, бігайте та залазьте! (найкраще підходить для дітей 2-5 років)

Смугу з перешкодами легко організувати, і це одна з найкращих розумових ігор для дітей. Ви можете облаштувати її прямо у своїй вітальні.Створюйте просту смугу перешкод, використовуючи побутові речі для малечі, збільшуючи її складність  для старших дітей.

Смуга перешкод допомагає покращити  моторику вашої дитини, сприйняття, координацію, критичне мислення та, навіть, мовні навички.

Може бути багато варіантів смуги перешкод! Ось кілька предметів, за допомогою яких можна її створити  у приміщенні: подушки, стільці, столи,  диван, ящики для зберігання речей, шнурки, відра, папір, м'ячі, хулахуп.

Типова смуга перешкод включає в себе таке: щось, по якому можна пройти, пролізти, заповзти, стрибнути, кинути, зістрибнути, розгадати загадку, можливостей безмежно!

Ви можете адаптувати просту смугу перешкод для дітей старшого віку, включивши головоломки та загадки як перешкоди для проходження!

5) Вкладання предметів в середину один одного (найкраще підходить для дітей 2-4 років)

Ця гра має величезне значення для розвитку мислення малюка. Дія  вкладання допомагає розвитку дрібної моториці, просторовому та зоровому сприйняттю, рівновазі,  математичним навичкам та координації. Хто б міг подумати, що така проста операція може бути такою корисною ?

Порада. Почніть із кількох  іграшок пірамідок, ігор-вкдишів поступово ускладнуючи - експерементуючи з різними емностями.

Важливо спілкуватись, під час того як дитина грається. Поставити можна такі питання;

"Що поміститься туди, ще?" "Ця річ поміститься в цій чашці?" "Чому, ти гадаєшь, що це не підійде?"

6) Видалення ліпкої стрічки (ізоленти)! (найкраще підходить для дітей 2-4 років)

Концентрація уваги є ключовим моментом під час більшості ігор. Це важливий фактор для розвитку мозку, як можливо і потрібно тринувати. Але, для дітей природньо часто відволікатися. Пропонуємо веселу гру для концентрації уваги.

Потрібен лише малярський скотч і рівна поверхня. Використовуйте цю гру для тренування концентрації уваги малюка. Діти любляють віддерати, дряпати та тягнути, і ця маніпуляція використовує всі ці дії!

Порада: На рівну поверхню, стіл, дощечку для ліплення або блокнот,-  наклейте смужки малярського скотча. Переконайтесь, що стрічки перекриваються. Продемонструйте своєму малюкові, як знімати скотч по черзі, зіскоблюючи кінці нігтями.

Дозвольте малюкові попрактикуватись та зняти стрічку самостійно. Ви можете додати різнокольорові стрічки (ізоляційні стрічки) або тряпчані ремісничі стрічки, щоб ускладнити та урізноманітнити діяльність.

7) Робіть тематичні набори для різноманітних сюжетно-рольових ігор! (найкраще підходить для дітей 2-6 років)

Сюжетно-рольова гра - це чудова спільна діяльність, яка сприяє розвитку мозку, оскільки відіграє вирішальну роль у когнітивному та соціальному розвитку дитини.

Сюжетно-рольова гра допомагає розвинути у дитини також мовні, соціальні та емоційні навички, розвиває творчу уяву та відкриває розуміння навколишнього світу.

Сюжетно-рольова гра це чудова можливість багато про що дізнатись у своєї дитини,  поставивши їй відверті запитання.

8) Ігри-імпровізації! (для дітей 6-12 років)

Імпровізовані ігри - найцікавіші для активізації мозку! Переваг у імпровізованих ігор безліч!

Вони допомагають підвищити впевненість, вдосконалити здібності мозкового штурму, поліпшити здатність до навчання та спостережливість, покращити процес прийняття рішень та спонтанність.

Ігри-імпровізації чудово підходять для всієї родини, ви можете грати в них де завгодно і в будь-який час.

Ось проста імпровізаційна гра, в яку можна грати всією родиною:

"Історія з одним словом"
Кожна людина в кімнаті допомагає розповісти історію, але говорить лише одне слово за раз! Придумайте вигадливу назву чи тему історії, і нехай веселощі починаються! Можна спростити гру, розповідаючи історію по одному реченню, а не по одному слову.

9) Розповідь історій - Колись давно ... (найкраще підходить для дітей 6-12 років)

Розповідання сюжетів допомагає стимулювати розвиток іншої півкулі мозку в порівнянні з тим, що діти отримують, слухаючи історію чи читаючи книгу з картинками.

Розповідання сюжетів вимагає, щоб ваша дитина утримувала увагу та зосереджувалась тривалий час .

Така забава також допомагає тринуванню пам’яті, оскільки їм доводиться відстежувати історії героїв, послідовність подій і те, що буде далі.

Розповідання сюжетів також сприяє розвитку мови, збагаченню словникового запасу та впевненості у вашої дитини!

Порада. Використовуйте журнал як підказку. Виберіть сторінку з великою кількістю фото(малюнків), ваша дитина повинна буде скласти історію, використовуючи елементи на цій сторінці.

Ще одна пропозиція- наповнити банку підказками-мотиваторами: «зелене чудовисько в замку», «загублений астронавт в ракеті», «сонечко із зеленими плямами». Чим творчіші підказки, тим веселіша історія!

10) Фонічна забава - уявний мандрівник ( найкраще підходить для дітей 6-12 років)

Ця гра проста, але дуже весела! Гра для розвитку розуму, яку ви можете грати в машині, в супермаркеті або просто тоді, коли їм нудно.

Ця діяльність допомагає вашій дитині (і вам) швидко мислити, розвиває спілкування, покращує навички прийняття рішень та формує впевненість.

Порада. Кожен, хто грає, по черзі продовжує послідовні літери алфавіту та заповнює наступне: “Я йду” (вставляємо вигадане слово) і “беру” (вставляємо вигадане слово).

Наприклад, я йду до дому тітки Анни  і беру свій апельсин. Я йду в Бориспіль і беру бріджи. Я йду в вану і беру віник. Зробіть їх максимально безглуздими, щоб забезпечити максимум задоволення!

11) Гра на пам’ять! (найкраще підходить для дітей 5-12 років)

Тримай ланцюг - це весела гра, яку можна пограти вдома! Ви починаєте гру з того, що говорите: “Коли ми йдемо на пляж, ми беремо ...” “На столі є ...” всі учасники гри по черзі додають одне слово.

Коли одна людина вимовляє предмет, наступна повторює цей об’єкт і додає інший об’єкт. Ідея полягає в тому, щоб повторити всі елементи людини, перш ніж ви сказали. Тримайте ланцюг, поки хтось не зламає ланцюг!

12) Гра в математику: математика + ігри на мозок = весело! (найкраще підходить для дітей 5-12 років)

Проста математична гра чудово підходить для допомоги дітям у їхніх навичках рахунку. Карткові ігри чудово підходять для зміцнення закріплених математичних навичок.

Математичні ігри на мозок допомагають вашій дитині з ідентифікацією чисел, підрахунком, додаванням / відніманням, більшим за / меншим, ніж інші основи математики.

Проста математична гра чудово підходить для допомоги дітям у їхніх навичках рахунку.

Вам знадобляться кістки та деякі лічильні елементи (камінчики, ґудзики, насіння тощо).

Ви граєте в гру, по черзі кидаючи кубики, і підраховуєте число на кубиках.

Гравець з більшим числом отримує можливість викрасти камінчик або ґудзик у іншого гравця. Гравець, який викраде всі елементи, є переможцем!

Я шпигую карти!

Вам знадобиться колода карт із видаленими картками з картинками. Розділіть усі карти в масиві номером догори.

Один гравець каже: "Я підглядаю своїм маленьким оком дві карти, які складаються, щоб скласти ___", а інший гравець повинен знайти дві карти.Після того, як картки знайдені, вийміть їх із набору. Продовжуйте, поки всі картки не очистяться. Окрім усіх цих ігор, ви можете використовувати загадки та класичні карткові ігри, такі як Uno, Go Fish або навіть кросворди, щоб змусити мозочні соки.Також діти із задоволенням створюють власні ігри. Можливо, вони хотіли б зіграти у «Уявного мандрівника» з трюком, тож дозвольте своїй дитині вільно досліджувати та висловлюватися.
Отже, наступного разу, коли ваша дитина скаже, що їм нудно - просто пограйте в гру! У вас є 12 чудових ігор для мозку та ідеї на вибір.

Спробуйте ці ігри та скажіть нам, які з них вам найбільше сподобались. Не забудьте поділитися своїм досвідом та пропозиціями щодо інших веселих ігор для дітей, які ми могли пропустити.

За матерыалами сайту Flintobox

Переглядів: 486 | Додав: Erik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar